Strefa wypoczynku i kultury

Pełna kultura

Program Festiwalu z pewnością nikogo nie rozczaruje. Pięć tematycznych stref, liczne pokazy oraz spotkania z gwiazdami kina i estrady każdemu zapewnią niezapomniane przeżycia. Chwili wytchnienia od tych atrakcji będzie można poszukać w szóstej ze stref – Wypoczynku i Kultury. To właśnie tutaj do aktywnego wypoczynku zaprosi miejska biblioteka, która zaprezentuje swoje najnowsze i najciekawsze propozycje wydawnicze, a przedstawiciele Teatru Wybrzeże zdradzą, co w najbliższych miesiącach będzie wystawiane na deskach teatru.

Do różnorodnej aktywności zachęcać będzie również Gdański Archipelag Kultury. Miejska instytucja zaprezentuje swoją bogatą ofertę kulturalną.

Uczymy się przez całe życie

Dla seniorów, którzy pragną uczyć się przez całe życie specjalną ofertę przygotował Uniwersytet Gdański. Na stoisku Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie się można zapoznać z kompleksową ofertą edukacyjną dla osób dojrzałych tej największej na Pomorzu uczelni.

Gramy!

Na Festiwal przyjedzie również gametrack firmy Rebel. Dla pasjonatów popularnych planszówek będzie to świetny pretekst żeby wspólnie z innymi seniorami ponownie zagrać we wciągające gry, poukładać puzzle czy porozwiązywać łamigłówki.

Coś dla siebie znajdą także prawdziwi pasjonaci męskiego hobby. Na wszystkich fanów łowienia ryb czekać będzie hurtownia wędkarska Spławik. Z bliska będzie można obejrzeć sprzęt i akcesoria niezbędne nad każdym jeziorem, a także sprawdzić pełną gamę zanęt oraz żywych lub sztucznych przynęt, jaki i odzież wędkarską.

Kawa czy herbata?

Na koniec warto udać się do festiwalowego bufetu. Na odwiedzających będzie tam czekać gorąca kawa, herbata i smaczne ciastka.