Strefa pożytecznych informacji

Urzędy i Policja odpowiedzą na najważniejsze pytania

Ambicją Festiwalu jest mówienie o rzeczach ważnych. Stąd w festiwalowej ofercie znalazło się miejsce na strefę pożytecznych informacji. Ciekawych porad i celnych wskazówek będzie udzielać Izba Skarbowa. Eksperci odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące kwestii związanych z opodatkowaniem. Z kolei na stanowisku Państwowej Inspekcji Pracy będzie można zasięgnąć kompleksowych informacji o przepisach związanych z podejmowaniem zatrudnienia, obowiązkach pracodawcy względem pracownika, a także otrzymać odpowiedzi dotyczące legalnych form zatrudnienia.

Wśród wystawców znajdzie się miejsce również dla Policji. Funkcjonariusze będą doradzać, jak uchronić się przed wymuszeniami oraz innymi przestępstwami, których ofiarami coraz częściej padają osoby dojrzałe. Policjanci zwrócą też szczególną uwagę na przestępstwa dokonywane tzw. „metodą na wnuczka”

Na stanowisku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie natomiast można zasięgnąć informacji dotyczących przechodzenia na emeryturę i tego, jak zmieni się jej wysokość, jeśli uprawnieni do niej będą pracować jeszcze przez kolejne miesiące. Dla gości festiwalu, którzy już korzystają ze świadczeń emerytalnych będzie to z kolei doskonała okazja m.in. do porozmawiania o zasadach waloryzacji świadczeń.

Prawo dla każdego

Na Festiwalu warto będzie także odwiedzić Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego Dogma. Doświadczeni prawnicy będą bezpłatnie udzielać porad prawnych i obywatelskich, oraz rozwijać świadomość prawną w społeczeństwie.