Strefa nowoczesnych technologii

Już dziś zobacz świat jutra!

Wciąż nie wiesz czym jest facebook oraz Skype? A może chciałbyś być dowiedzieć się w jakie gry grają Twoje wnuki? Odwiedź festiwalową strefę nowoczesnych technologii. W przystępny sposób pokażemy Ci świat przyszłości, a także wyjaśnimy, jak współczesna technika może ułatwić życie osobom dojrzałym.

Najpierw zaczniemy od podstaw. Dzięki doradcom Gdańskiego Urzędu Pracy będziesz mógł w końcu założyć swoją własną pocztę elektroniczną lub konto w mediach społecznościowych. Podpowiemy Ci także, w jaki sposób możesz szybko i bezpłatnie kontaktować się z całą swoją rodziną – Messenger i Skype przestaną być jedynie obco brzmiącymi hasłami.

Z kolei na stoisku MobiCare poznasz technologie z najwyższej półki. Firma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z obszaru teleopieki nad osobami starszymi. Z bliska będziesz mógł sprawdzić jak działają czujniki upadku, opaski medyczne czy przyciski alarmowe oraz różnego rodzaju wykrywacze często spotykanych zagrożeń – dymu, metanu oraz czadu.

Na ekologiczną jazdę zaprosi diler samochodowy Grupa Zdunek. Firma podczas festiwalu zaprezentuje dwa nowe modele aut o napędzie przyjaznym dla środowiska. Będzie to doskonała okazja by usiąść za kierownicą dynamicznego Nissana Qashqai bądź Nissana Leaf

Z kolei na niezapomniane emocje zaprosi Kino7d, które na Festiwalu zaprezentuje swój najnowszy repertuar. Prawdziwe emocje gwarantowane.