O Festiwalu

O Festiwalu

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów organizowany jest od 2018 r. Jego organizatorem jest Gdański Urząd Pracy, który w ten sposób pragnie zachęcić dojrzałych mieszkańców Trójmiasta do szeroko rozumianej aktywności, zarówno zawodowej, społecznej i kulturalnej.

Wydarzenie od samego początku spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony seniorów. 

Jego pierwsza odsłona przyciągnęła do AmberExpo blisko 7 tys. osób poszukujących dla siebie atrakcyjnych ofert zatrudnienia, nowinek ze świata technologii oraz mody. Co roku nie brakuje również bezpłatnych badań medycznych i bogatej części rozrywkowej w tym pokazów, spotkań z gwiazdami i występów muzycznych. Podobnie będzie w 2021 r. 

Strefa Pracy

Dedykowana osobom, które chcą pozostać aktywne zawodowo. Czekać na nich będzie 40 pracodawców i kilkaset ofert pracy. Wśród wystawców znajdą się znane marki jak i lokalni przedsiębiorcy. W ramach strefy działać będzie też Aleja Rekrutacji, w której każdy dobrze przygotuje się na spotkanie z rekruterem.

Strefa Zdrowego Stylu Życia

W strefie czekają bezpłatne badania medyczne, w tym EKG i USG. Każdy otrzyma też dokładny wynik pomiaru i skorzysta z eksperckiej konsultacji. Profesjonalną poradą służyć też będą m.in. dietetycy i specjaliści od zdrowego żywienia.

Strefa Mody i Urody

W Strefie zasiądą m.in. wizażyści, fryzjerzy, makijażyści oraz projektanci. Także tutaj odbędą się przyciągające pokazy kolekcji ubrań na zbliżający się sezon jesienno-zimowy, a także świadczone będą porady dotyczące kształtowania wizerunku.

Strefa Nowych Technologii

Świat przyszłości, a także technika, która ułatwia życie seniorom zostanie pokazana w Strefie Nowych Technologii. Z bliska będzie można podejrzeć elektryczne rowery oraz praktyczne gadżety dedykowane osobom starszym.

Strefa Bezpieczeństwa

W Strefie porad będą udzielać przedstawiciele najważniejszych instytucji i organizacji. Podpowiedzą oni m.in., jak zadbać o bezpieczeństwo seniora, udzielą porad prawnych, a także wyczerpujących informacji związanych z przechodzeniem na emeryturę.