Strefa Bezpieczeństwa i Informacji

Strefa Bezpieczeństwa i Informacji

Ambicją Festiwali jest mówienie o rzeczach ważnych. Właśnie dlatego do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy przedstawicieli blisko 20 firm i instytucji publicznych, które swoja wiedzą oraz doświadczeniem będą się dzielić z mieszkańcami Trójmiasta. 

Praktycznych informacji dotyczących systemu emerytalnego, w tym także przechodzenia na świadczenie emerytalne udzielać będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z kolei o aspektach prawnych związanych ze światem systemu podatkowego opowiadać będą przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Gdańsku. 

Porad prawnych udzielać będą też doświadczeni prawnicy i notariusze. Podpowiedzą oni jak prawidłowo sporządzić testament, umowę darowizny bądź wyjaśnią wątpliwości związane z indywidualną sytuacją seniora.

Na Festiwalu nie zabraknie funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej w Gdańsku, którzy wyjaśnią, m.in. jak ustrzec się przed oszustwami, których ofiarami są najczęściej osoby starsze.

Z pierwszej ręki będzie można uzyskać informacje dotyczące e-recepty, zasad korzystania ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, programu bezpłatnych leków dla seniorów czy kierowania na leczenie uzdrowiskowe. Udzielą je pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na pytania seniorów czekać będą też eksperci zajmujący się wspieraniem osób zadłużonych, a także przedstawiciel Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Wszystkie porady świadczone będą nieodpłatnie. Z kolei Gdańska Organizacja Turystyczna, będzie opowiadać o korzyściach wynikających z posiadania Gdańskiej Karty Mieszkańca. Jej przedstawiciele podpowiedzą też, które miejsca na mapie Gdańska warto w najbliższym czasie odwiedzić.

Na Festiwalu, również po raz pierwszy, będziemy gościć Powiślańską Szkołę Wyższą. Dla seniorów przygotuje ona pokaz ratownictwa oraz … wybijania monet.

Organizator

Patroni medialni

patroni medialni 2