Strefa Wypoczynku i Kultury

Strefa Wypoczynku i Kultury
Pełen relaks!

Tegoroczny Festiwal będzie wypełniony licznymi atrakcjami. W przerwie między poszukiwaniem zatrudnienia, oceną stanu zdrowia czy pokazami ze świata mody oraz nowoczesnych technologii, warto przysiąść i odpocząć w strefie wypoczynku i kultury. Czekać tu będzie smaczny poczęstunek – najlepsze ciastka, a także świeże owoce i warzywa. Dla fanów livecookingu czekać będzie z kolei Robert Sowa, który na żywo przygotuje swoje popisowe dania oraz smaczny, jesienny grill.

Do aktywnego relaksu zaprosi miejska biblioteka, która pokaże swoje nowości wydawnicze. Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Gdańsku przeprowadzi również mini-warsztaty ćwiczenia pamięci oraz zajęcia ozdabiana zakładek do książek metodą decoupage. Prowadzone będzie też promocja usługi KSIĄŻKA do DOMU i projektu Akademia Umysłu Senior Edu, a seniorzy dysponujący książkami na wynajem będą się mogli nimi wymienić w ramach tzw. bookcrossing-u.

Fanów dobrej książki na swoje stanowisko zaprasza także Monika Mularska-Kucharek, dr socjologii, terapeutka, trenerka oraz ceniona wśród seniorów autorka książek.

Z kolei przedstawiciele Teatru Wybrzeże i Opery Bałtyckiej zdradzą, co w najbliższych miesiącach znajdzie się w ich repertuarze. Nie zabraknie warsztatów decoupage, na pasjonatów sztuki czekać będzie wystawa obrazów oraz zdjęć Gdańska wykonanych przez samych seniorów. Z kolei Klub Mieszkańca Cafe Albert przeprowadzi wyciszające warsztaty z mandali, zaprezentuje, jak wygląda wyrób biżuterii z koralików oraz opowie dla kogo wytwarzają robią czapki oraz szaliki.

Live cooking Roberta Sowy

Gotowanie na najwyższym poziomie to specjalność Roberta Sowy. Na Festiwalu od czujnym okiem seniorów przygotuje on trzy potrawy. Będzie więc można podpatrzeć mistrza przy pracy, podpytać o kulinarne sekrety, a także spróbować wybornych dań

Organizator

Patroni medialni

patroni medialni 2