Strefa Zdrowego Stylu Życia

Strefa Zdrowego Stylu Życia

Zdrowie jest najważniejsze! Właśnie dlatego na Festiwalu Pracy i Aktywności nie zabraknie bogatej oferty medycznej. W strefie zdrowego stylu życia na dojrzałych gdańszczan czekać będzie pełna analiza krwi obejmująca m.in. sprawdzanie poziomu glukozy czy cholesterolu. Personel medyczny pomoże też ustalić wysokość BMI (Body Mass Index) oraz wykona pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Podobnie jak przed rokiem będzie można także wykonać USG, EKG czy Echo Serca. Po zakończeniu badania seniorzy otrzymają jego wynik, który będą mogli następnie skonsultować ze specjalistą.

Przed halą AmberExpo zaparkują też specjalistyczne pojazdy diagnostyki medycznej – spirobus, trychobus, dermobus. Będzie można w nich wykonać m.in. kompleksowe badania w kierunku jakości włosów i stanu skóry głowy, sprawdzić pochodzenie niepokojących zmian skórnych czy jakość słuchu.

Festiwal będzie też okazją do spotkania ze specjalistami – psychologiem, seksuologiem, dietetykiem i optykiem. Z kolei ratownicy medyczni podpowiadać będą jak udzielić pomocy w przypadku zakrztuszenia, udaru czy zawału. Dowiemy się również wszystkiego o tym, jak opiekować się chorym w domu.

Na Festiwalu nie zabraknie także profesjonalnej wiedzy o COVID-19. O chorobie opowiadać będą doświadczeni specjaliści, a seniorzy, którzy jeszcze nie przyjeli szczepionki, będą mogli to zrobić w specjalnie przygotowanym do tego punkcie.

Wszystkie usługi oferowane w strefie zdrowego stylu życia będą całkowicie bezpłatne.

Nasi specjaliści

Kardiolog

Seksuolog

Dietetyk

Psycholog

Specjalista żywienia

Dentysta, protetyk

Diabetolog

Dermatolog

Optyk

Rehabilitant

Busy medyczne

Skorzystaj z usług medycznych busów

Do twojej dyspozycji będzie:

Trychobus, Dermobus, Spirobus

Trychobus

Mobilne badania trychologiczne w kierunku jakości włosów i stanu skóry głowy. Po badaniu pacjent otrzymuje dokładny wynik stanu włosów i skóry głowy

Dermobus

Badania Dermatologiczne w kierunku wykrywania czerniaka czyli raka skóry. Po badaniu pacjent otrzymuje dokładny wynik podejrzanego znamienia.

Spirobus

Badania Spirometryczne w kierunku ASTMY i POCHP (choroby obturacyjnej płuc). Po badaniu pacjent otrzymuje dokładny wynik wydolności płuc i oskrzeli

Organizator

Patroni medialni

patroni medialni 2